logo
TR       EN

Vakumlu Cilt Bakımı mı? Silkpeel mi?

Nur Bilen Yavuzer Nisan 13, 2018

İhtiyaca ve cildinize uygun uygun cilt bakımı cildimizin sağlığı ve güzelliği için yapabileceğimiz önemli adımlardan biri. Günlük bakımda cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü ile temizliyor ve nemlendiriyorsunuz ama profesyonel olarak daha derin bir temizlikten bahsedecek olursak karşımıza farklı uygulamalar çıkıyor. Aralarında en sık duyduklarınız vakumlu cihazlar yapılan ile cilt temizleme uygulamaları. Yıllardır süre gelen buhar ile cildi gevşetip, siyah noktaların tek tek sıkıldığı cilt bakımı şeklini neredeyse 4 senedir yapmıyoruz. Keşke daha önce keşfedilseydi bu vakum sistemi ve aslında gözenekleri sıkılaştırdığı sanılan ama tam tersine açan cildimizin elastikiyetini azaltan, el ile sıkılarak oluşan travma ile cildin hem yüzeyinde hem de altında hasar oluşturan bu eski cilt bakımı hiç yapılmamış olsaydı.


Peki neden vakum? Neden tüm cilt temizleme cihazları bu sisteme döndü?


Çünkü hem derinlemesine temizliyor hem de deride herhangi bir hasar bırakmıyor. Sıcak ya da soğuk ile çalışmıyor. Üstelik vakum ile beraber püskürttüğü solüsyonlar cildin ihtiyacı olan nemi, vitaminleri, mineralleri, antioksidanları ve gerekli miktarda asitleri içeriyor. Bu da aslında cildin temizlenirken yenilenmesi anlamına geliyor.


Eğer cildinizde herhangi bir problem yoksa ve sadece derin temizlensin istiyorsanız tercihinizi daha basit vakum sistemlerinden yana kullanabilirsiniz. Hassas ciltler ve hamileler dahil herkese her mevsim yapılabilir. Burada önemli olan işlemin yapılma süresi, tekniği, kullanılan başlıklar ve tabii cilt tipine uygun solüsyon kullanmak. Kullanılan solüsyonları miktarını da unutmamak gerek, az ya da seyreltilmiş ise sonuçlar istenildiği kadar başarılı olmayacaktır. Hafif ve ağrısız bir vakum etkisi ile cildinizin yüzeyini derinlemesine temizler, farklı başlıkları ile hem alın yanak gibi geniş alanlar, hem de burun kenarları gibi dar ve girilmesi zor yerlerde çalışır. İşlemden sonra oluşan kızarıklık yarım saat içinde geçer ve sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Rutin cilt bakımı olarak ayda bir ya da sadece mevsim geçişlerinde yapılabileceği gibi, yapılan deri analizi doğrultusunda eğer ihtiyaç var ise haftada bir tekrar eden seanslar halinde de uygulanabilir. Genellikle 4-6 seans tekrarı gerekir.


Silk Peel’e vakumlu temizleme yönteminin zaman içinde biraz daha gelmişmiş hali diyebiliriz çünkü başlığında cildi hafifçe soyarak yenileyen elmas parçacıkları var. Elmas doğada bulunan en keskin doğal materyallerden biri ve elmasın toz parçacıklarının deri üzerinde kullanılması çok yaygın. İşte bu başlık cildin üzerinde gezinirken sanki kontrollü bir kese görevi görüyor. Ben hep zımparaya benzetiyorum, ama daha ipeksi bir soyma etkisi ile. Yani siz cildinizin soyulduğunu hissetmiyorsunuz çünkü çok yüzeysel. Bu soyma etkisi aslında çok önemli çünkü bu cihazın kendine özel solüsyonları, cilt problemlerini çözmeyi hedefliyor. Nasıl? Deri altına nüfus ederek. Buna dermal infüzyon diyoruz. Yağlı ciltler, kuru ciltler ve ton eşitsizliği olan ciltlere özel üretilmiş zengin içerikli solüsyonlar, derin temizliğe ilave olarak tedavi amaçlı da kullanılıyor. Hassas ciltler için çok uygun değil çünkü hem soyam işlemi hem de içerikler bu cilt tipini rahatsız edebilir. Diğer vakumlu işlemler gibi ayda bir ya da mevsim geçişlerinde yapılabileceği gibi, akneye yatkın, lekelenmeye yatkın yada gözenek problemi olan ciltler için haftada bir 4-6 seans da yapılabilir. Her mevsim uygulanabilir, işlemden sonra oluşan hafif kızarıklık yarım saat içinde geçer ve sosyal hayatınızı etkilemez.


Özellikle yaz öncesi, kışın yorulan, ağırlaşan cildi temizlemek için en ideal işlem Silk Peel. Tatil öncesi ölü deriden arınmış, siyah noktaları temizlenmiş, tertemiz bir cildi kim istemez?


 


< Geri Dön

Bizi takip edin!

* Bültenimize abone olduğunuz için teşekkürler.

Instagram