logo
TR       EN

Selülit Masaj Yağı

Nur Bilen Yavuzer Nisan 14, 2018

Yaz kapıdan görününce hepimizi bir kilo verme ve sıkılaşma telaşı alıyor. Haksız da değiliz deniz sezonunda mayoyla aynada kendimize bakınca özellikle üst bacak derimizin daha pürüzsüz görünmesini istiyoruz. Bu beklenti çok anlaşılır ve doğal ama altını çizmekte fayda olan bir şey var ki, selülite kesin bir tedavi henüz yok. Kullandığımız enerji bazlı cihazlar ile selülit ve çatlakların görünümünü azaltabiliyoruz ama yüzde yüz yok ediyoruz diyemem. Bu tedavilere destek olarak yapabileceğimiz en önemli şey masaj. Eğer mümkün ise işi bilen bir uzmanın en az haftada bir yapmasını tavsiye ederim. Değilse kendiniz de dairesel ve yukarı doğru hareketler ile tarifini vereceğim bu masaj yağını kullanarak selülitlerinize meydan okuyabilirsiniz.      Malzemeler


  • 30 ml susam yağı
  • 5 damla biberiye uçucu yağı
  • 5 damla greyfurt uçucu yağı
  • 2 damla lavanta uçucu yağı
  • 2 damla sedir uçucu yağı


Susam yağı en faydalı taşıyıcı yağlardan biridir. Cilt kızarıklıklarına iyi gelir. E ve A vitaminleri açısından çok zengindir, antioksidan etkisi vardır.


Biberiye kan dolaşımını hızlandırır, greyfurt kabuğundan elde edilen uçucu yağ c vitamini açısından zengindir. Her ikisinin de cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır. Greyfurt masaj yağlarında çok sık kullanılır çünkü sıkılaştırıcı etkisinin yanında ruhsal rahatlama yaratır. Aromaterapide esas ruh, beden ve kalp dengesini sağlamaktır. Lavanta yağı kas ağrılarına iyi gelir bu yüzden masaj yağında olsun istedim, sedir yağı ise cildin tahrişini önler.Koyu renk cam şişede hazırlayacağını bu yağı haftada bir kaç kez özellikle üst bacaklarınıza uygulayın sonrasında ılık bir duş alıp uyuyabilirsiniz. Masaj ile sadece bacaklarınız değil, kokusu ile aynı zamanda ruhunuz da rahatlayacak ve daha mutlu uyuyacaksınız.


< Geri Dön

Bizi takip edin!

* Bültenimize abone olduğunuz için teşekkürler.

Instagram