logo
TR       EN

Haftanın Filmi: Napoli’nin Sırrı

Şeyda Nur Şal Kasım 4, 2018

Havalar yavaş yavaş soğumaya devam ederken İstanbul’da yapılabilecek en güzel şey elbette ki güneşin tadını çıkarmak. Fakat öte yandan da sonbahar- kış döneminin en güzel yanı kültür sanat etkinliklerinin hızla devam etmesi. Gezilecek sergiler, izlenecek filmler, dinlenecek konserler o kadar çok ki, bu şehirde canımızın sıkılmasına imkân yok.


Bu hafta vizyonun yenilerinden bir film önerisi ile etkinliklerinizin arasına renk katabilirsiniz. İtalya’nın büyülü sokaklarında geçen Ferzan Özpetek’in en yeni filmi Napoli’nin Sırrı sizi sinema koltuklarınızda yakalayıp bambaşka dünyalara götürüyor. Cinayet ve aşkın iç içe geçtiği hikâyede umutlar hayal kırıklıklarına, tutkular hezeyanlara, gerçekler hayallere, ölüler dirilere karışıyor. Filmin özenle seçilmiş müzikleri sizi filmin başrolünde gibi hissettirirken bir yandan Napoli’nin sırrını çözmeye çalışmak aklınızı bulandıracak.


Adriana ve Andrea’nin Napoli’de bir partide başlayan hikâyesi aniden bir cinayet soruşturmasına döner. Fakat izlediğimiz sıradan bir gerilim ya da polisiye hikayesi değil, birçok karakterin, hayatin, hislerin gözler önüne serildiği bir sırlar perdesidir. Saklı olanın arkasındaki gerçek, umudun bıraktığı enkaz, aşkın getirdiği hayal kırıklıkları…


Dışarının soğuğundan sıyrılıp sinemanın sıcak atmosferinde Napoli’yi ziyaret etmek ve her duyguyu iliklerinize kadar hissettiren bir hikâyeye tanık olmak isterseniz bu film tam size göre. İtalya’da Aralık 2017’de vizyona girip büyük ses getiren Napoli’nin Sırrı’nı siz de çok seveceksiniz.


< Geri Dön

Benzer İçerikler

Tüm Makaleler

Bizi takip edin!

* Bültenimize abone olduğunuz için teşekkürler.

Instagram